SR301A103JAR
DigiKey Part Number
478-4867-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR301A103JAR
Description
CAP CER 10000PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.300" L x 0.125" W (7.62mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)