SR215E104ZAATR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Direct
KEMET
Similar
KEMET
0.1 µF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial
SR215E104ZAATR1
DigiKey Part Number
SR215E104ZAATR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR215E104ZAATR1
Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)