SR211E104ZAR
DigiKey Part Number
478-3190-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR211E104ZAR
Description
CAP CER 0.1UF 100V Z5U RADIAL
Detailed Description
0.1 µF -20%, +80% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)