SR202C682KAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Similar
KEMET
In Stock: 1.578
Datasheet
Similar
KEMET
6800 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR202C682KAR
DigiKey Part Number
SR202C682KAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR202C682KAR
Description
CAP CER 6800PF 200V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)