SR155C103MAR
DigiKey Part Number
478-11017-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR155C103MAR
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
10000 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)