SR151E103MARTR1
DigiKey Part Number
478-SR151E103MARTR1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-SR151E103MARTR1CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151E103MARTR1
Description
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL
Detailed Description
10000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)