SR211E103MAR
DigiKey Part Number
478-SR211E103MAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR211E103MAR
Description
CAP CER RADIAL
Detailed Description
10000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)