SR121C472KARTR2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
Similar
KYOCERA AVX
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Direct
Upgrade
KEMET
KEMET
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR121C472KARTR2
DigiKey Part Number
SR121C472KARTR2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR121C472KARTR2
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)