SR071A471JAT is available for purchase but is not normally stocked.
Upgrade
KEMET
KEMET
470 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR071A471JAT
DigiKey Part Number
SR071A471JAT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR071A471JAT
Description
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)