SA205C473KAA is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
0.047 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
SA205C473KAA
DigiKey Part Number
SA205C473KAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA205C473KAA
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SA205C473KAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.260" L (2.54mm x 6.60mm)
Tolerance
±10%