SA102C222MAK is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
2200 pF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R Axial
SA102C222MAK
DigiKey Part Number
SA102C222MAK-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA102C222MAK
Description
CAP CER 2200PF 200V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SA102C222MAK Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±20%