SA102C222JAC
DigiKey Part Number
SA102C222JAC-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA102C222JAC
Description
CAP CER 2200PF 200V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SA102C222JAC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±5%