SA101C682KAR is available for purchase but is not normally stocked.
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
KEMET
Upgrade
6800 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
SA101C682KAR
DigiKey Part Number
SA101C682KAR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA101C682KAR
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SA101C682KAR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%