SA101C332KAN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
3300 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
SA101C332KAN
DigiKey Part Number
SA101C332KAN-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA101C332KAN
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SA101C332KAN Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%