SA101C103JAA is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
10000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
SA101C103JAA
DigiKey Part Number
SA101C103JAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA101C103JAA
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SA101C103JAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±5%