MR045A102FAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Similar
1000 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
MR045A102FAA
DigiKey Part Number
MR045A102FAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MR045A102FAA
Description
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±1%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)