MR045A101JAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Similar
Similar
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
100 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
MR045A101JAA
DigiKey Part Number
MR045A101JAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MR045A101JAA
Description
CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)