LD06YC106KAB2A
DigiKey Part Number
478-10969-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-10969-1-ND - Cut Tape (CT)
478-10969-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD06YC106KAB2A
Description
CAP CER 10UF 16V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
LD06YC106KAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.070" (1.78mm)