LD061A471KAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
KEMET
470 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
LD061A471KAB2A
DigiKey Part Number
LD061A471KAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD061A471KAB2A
Description
CAP CER 470PF 100V NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
LD061A471KAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)