LD032U1R0BAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 7.363
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
YAGEO
1 pF ±0.1pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
LD032U1R0BAB2A
DigiKey Part Number
LD032U1R0BAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD032U1R0BAB2A
Description
CAP CER 1PF 200V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LD032U1R0BAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.036" (0.91mm)