KGM32ECG2D102FU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
KEMET
Parametric Equivalent
YAGEO
1000 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
KGM32ECG2D102FU
DigiKey Part Number
478-KGM32ECG2D102FUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32ECG2D102FU
Description
CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM32ECG2D102FU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)