KGM21ECG2D391KU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 2.425
Datasheet
Similar
Similar
In Stock: 847
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Knowles Syfer
390 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KGM21ECG2D391KU
DigiKey Part Number
478-KGM21ECG2D391KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21ECG2D391KU
Description
CAP CER 390PF 200V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21ECG2D391KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)