KGM03ACG1E3R3CH
DigiKey Part Number
478-KGM03ACG1E3R3CHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM03ACG1E3R3CHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM03ACG1E3R3CHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM03ACG1E3R3CH
Description
CAP CER 3.3PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KGM03ACG1E3R3CH Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)