KAM15ACG2A560JT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 2.881
Datasheet
TDK
TDK
In Stock: 482
Murata Electronics
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
KEMET
56 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KAM15ACG2A560JT
DigiKey Part Number
478-KAM15ACG2A560JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM15ACG2A560JT
Description
CAP CER 56PF 100V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KAM15ACG2A560JT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)