F980J476MSA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 3.845
Datasheet
MFR Recommended
KYOCERA AVX
In Stock: 16
Datasheet
MFR Recommended
In Stock: 13
In Stock: 0
47 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 0805 (2012 Metric) 6Ohm