F931E155MAA
DigiKey Part Number
478-8308-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-8308-1-ND - Cut Tape (CT)
478-8308-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F931E155MAA
Description
CAP TANT 1.5UF 20% 25V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 1206 (3216 Metric) 6.7Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
F931E155MAA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
6.7Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated
25 V