22251C474JAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
KEMET
0.47 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
22251C474JAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM56DR72A474JVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
22251C474JAT2A
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 2225
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.087" (2.21mm)