1812YC104JAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 88
KEMET
In Stock: 923
In Stock: 627
0.1 µF ±5% 16V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Ceramic 1812
1812YC104JAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM43AR71C104JVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812YC104JAT2A
Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)