C1812C104JARACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C104JARACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C104JARACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C104JARACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C104JARACTU
Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C104JARACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)