12107C102KAT4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Similar
Knowles Syfer
1000 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
12107C102KAT4A
DigiKey Part Number
478-KGM32DR72H102KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12107C102KAT4A
Description
CAP CER 1000PF 500V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
12107C102KAT4A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)