12065C334K4T2A
DigiKey Part Number
478-KAM31ER71H334KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM31ER71H334KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM31ER71H334KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12065C334K4T2A
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
12065C334K4T2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.060" (1.52mm)