12065F334K4T2A
DigiKey Part Number
478-KAM31NR81H334KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM31NR81H334KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM31NR81H334KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12065F334K4T2A
Description
CAP CER 0.33UF 50V X8R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
12065F334K4T2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Applications
Capacitance
Mounting Type
Tolerance
±10%
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient
Thickness (Max)
0.050" (1.27mm)