12061A821JAT2D is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 3.850
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
YAGEO
In Stock: 1
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
820 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
12061A821JAT2D
DigiKey Part Number
12061A821JAT2D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12061A821JAT2D
Description
CAP CER 820PF 100V NP0 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
12061A821JAT2D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)