12061A200FAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
20 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
12061A200FAT2A
DigiKey Part Number
12061A200FAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12061A200FAT2A
Description
CAP CER 20PF 100V NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
12061A200FAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)