08051C682K4Z2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 461
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 0
6800 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
08051C682K4Z2A
DigiKey Part Number
478-KAF21BR72A682KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08051C682K4Z2A
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
08051C682K4Z2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)