08051A6R0CAT4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 20.781
Datasheet
6 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
08051A6R0CAT4A
DigiKey Part Number
08051A6R0CAT4A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08051A6R0CAT4A
Description
CAP CER 6PF 100V C0G/NP0 0805
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
08051A6R0CAT4A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)