08051A6R0CAT2A
DigiKey Part Number
478-10411-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-10411-1-ND - Cut Tape (CT)
478-10411-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08051A6R0CAT2A
Description
CAP CER 6PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
08051A6R0CAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)