0603ZC182JAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 2.519
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
Knowles Syfer
Knowles Syfer
KEMET
1800 pF ±5% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
0603ZC182JAT2A
DigiKey Part Number
0603ZC182JAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603ZC182JAT2A
Description
CAP CER 1800PF 10V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603ZC182JAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)