06035D102KAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Knowles Syfer
1000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
06035D102KAT2A
DigiKey Part Number
06035D102KAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035D102KAT2A
Description
CAP CER 1000PF 50V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06035D102KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)