06032U100JAT2A
DigiKey Part Number
478-KGQ15ACG2D100JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGQ15ACG2D100JTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGQ15ACG2D100JTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06032U100JAT2A
Description
CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
06032U100JAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Ultra Low ESR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.036" (0.91mm)