06031A5R0DA12A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 4.140
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
TDK
TDK
5 pF ±0.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
06031A5R0DA12A
DigiKey Part Number
06031A5R0DA12A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06031A5R0DA12A
Description
CAP CER 5PF 100V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06031A5R0DA12A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)