04025C122KAT2A
DigiKey Part Number
478-1102-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-1102-1-ND - Cut Tape (CT)
478-1102-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025C122KAT2A
Description
CAP CER 1200PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1200 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
04025C122KAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)