04025A6R2CAT4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 7.100
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 422
Datasheet
YAGEO
In Stock: 19.200
KEMET
KEMET
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Walsin Technology Corporation
6.2 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
04025A6R2CAT4A
DigiKey Part Number
478-04025A6R2CAT4ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025A6R2CAT4A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
04025A6R2CAT4A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)