04025A4R3BAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Direct
Murata Electronics
In Stock: 9.972
Datasheet
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
Datasheet
YAGEO
KEMET
KEMET
YAGEO
Murata Electronics
In Stock: 583
Cal-Chip Electronics, Inc.
Walsin Technology Corporation
Walsin Technology Corporation
4.3 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
04025A4R3BAT2A
DigiKey Part Number
04025A4R3BAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025A4R3BAT2A
Description
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
04025A4R3BAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)