02013A1R3BAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 10.575
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 14.808
Datasheet
KEMET
YAGEO
Taiyo Yuden
Walsin Technology Corporation
1.3 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
02013A1R3BAT2A
DigiKey Part Number
478-02013A1R3BAT2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
02013A1R3BAT2A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
02013A1R3BAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)