OEDL-75-2-5
OEDL-75-2-5
OEDL-75-2-5
DigiKey Part Number
226-1102-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OEDL-75-2-5
Description
KNOB KNURLED 0.250" METAL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Knurled, Diamond Knob 0.250" (6.35mm) Shaft with Line on Top Metal Black Gloss
Category
Diameter
0.750" (19.05mm)
Manufacturer
Kilo International
Height
0.625" (15.88mm)
Series
Indicator
Line on Top
Packaging
Bulk
Material
Metal
Part Status
Active
Color
Black Gloss
Style
Cylindrical
Features
6-32 Set Screw
Type
Knurled, Diamond
Base Product Number
Shaft Size
0.250" (6.35mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 32
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.85.27000kr.85.27
5kr.73.81000kr.369.05
20kr.66.08500kr.1,321.70
40kr.62.81825kr.2,512.73
60kr.61.06900kr.3,664.14
100kr.59.02030kr.5,902.03
260kr.55.60496kr.14,457.29
500kr.53.54738kr.26,773.69
1.000kr.51.58433kr.51,584.33
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
KNOB KNURLED 0.250" METAL
In-Stock: 5
KNOB KNURLED 0.250" METAL
In-Stock: 6
KNOB KNURLED 0.250" METAL