T543X477M006ATE010 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 1.242
Datasheet
470 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 10mOhm @ 100kHz
T543X477M006ATE010
DigiKey Part Number
399-T543X477M006ATE010TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T543X477M006ATE010
Detailed Description
EDA/CAD Models
T543X477M006ATE010 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
470 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
X
Voltage - Rated
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
10mOhm @ 100kHz