T543D227K010ATE006 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 940
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 6mOhm @ 100kHz
T543D227K010ATE006
DigiKey Part Number
399-T543D227K010ATE006TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T543D227K010ATE006
Detailed Description
EDA/CAD Models
T543D227K010ATE006 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
220 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
6mOhm @ 100kHz