T541D687M003AH6510 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
680 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 3 V 2917 (7343 Metric) 10mOhm @ 100kHz
T541D687M003AH6510
DigiKey Part Number
399-T541D687M003AH6510TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T541D687M003AH6510
Detailed Description
EDA/CAD Models
T541D687M003AH6510 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
680 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
10mOhm @ 100kHz