T520D156M025ATE0807280 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
15 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 80mOhm @ 100kHz
T520D156M025ATE0807280
DigiKey Part Number
399-T520D156M025ATE0807280TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520D156M025ATE0807280
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Detailed Description
EDA/CAD Models
T520D156M025ATE0807280 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Capacitance
15 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
25 V